Anasayfa
Kasabamız
Çiğil Kilimi
Etkinlikler
Foto Galeri
Kamu Hizmet Standardı
2010 Yılı Faliyet Raporu
Önerileriniz
İletişim
   
 
 
 
Yukarıçiğil Kasabası
ILGIN / KONYA

Başk.:+90(332) 8957002
Tel Santral:+90(332) 8957088 
Fax:+90(332) 8957403

 YUKARIÇİĞİL
Kanunların bize verdiği görev ve sorumluluklar doğrultusunda Yukarıçiğil Belediyesi olarak çalışmalarımızda önceliklerimizi belirleyerek çözüm üreten öncü bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürdük. Yukarıçiğil Belediyesi olarak bize verilen sorumluluğun her zaman bilincinde olduk. Bu bilinçle hemşerilerimize Altyapısını tamamlamış, rahat, huzurlu, güvenli ve sosyal bir belde ortamı sağlamak amacıyla stratejik planlarımızı zamanında uygulamaya geçirdik. Arzu edilen hizmetleri istenenden daha da ileriye götürmek amacıyla hizmetlerimizi sunduk ve sunmaya da devam edeceğiz. Sizlerden aldığımız görüş ve öneriler doğrultusunda huzurun beldesi olma yolunda beraber emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz.15.05.2013

 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/yukarici/public_html/cigil/cutenews/show_news.php on line 41

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/yukarici/public_html/cigil/cutenews/inc/shows.inc.php on line 54

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/yukarici/public_html/cigil/cutenews/inc/shows.inc.php on line 54

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/yukarici/public_html/cigil/cutenews/inc/shows.inc.php on line 54

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/yukarici/public_html/cigil/cutenews/inc/shows.inc.php on line 54
YUKARIÇİĞİL BELEDİYE BAŞKANI Naci ÇİĞİL YILIN BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİ...

     Konya Köylerine Hizmet Götürme Derneği (KONKÖYDER) ‘Yerel Yönetimler ve Çözüm Yolları 2’ konulu programı Mevlana Üniversitesi’nde gerçekleştirdi. Programa Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, KONKÖYDER Yönetim Kurulu adına Hasan Yaman, Mevlana Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahattin Adam, Konya İl Özel İdaresi Başkanı Ali Selvi ve çok sayıda İlçe Belediye Başkanı ile Köy Muhtarlarının katılmış olduğu toplantı da 
         Programın sonunda yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Yılın Belediye Başkanı olarak seçilen  Yukarıçiğil Belediye Başkanı Naci ÇİĞİL’ Konya Valimiz Sayın Aydın Nezih DOĞAN  tarafından ödüllendirildi.

gönderen admin - 09 - 04 - 2012
YUKARIÇİĞİL TARIM VE KIRSAL KALKINMA KOOPERATİF ÜYELERİ BÜYÜK BAŞ HAYVANLARA KAVUŞTU
Kasabamızda kurulmuş olan Yukarıçiğil Tarım ve Kırsal Kalkınma Kooperatifi yıllardır yoğun bir emek ve uğraşlarının sonucunu aldılar. 25.07.2011 tarihinde Sosyal Yardımlaşma Kurumu başkanlığınca görevli personel ve Yukarıçiğil Belediye Başkanı Naci Çiğil tarafından Kooperatif üyelerine hayvanlar dağıtıldı.Belediye Başkanı Naci ÇİĞİL şöyle konuştu. Kasabamızda Kurulmuş olan Yukarıçiğil tarım ve Kırsal kalkınma kooperatif üyelerine yani 37 Aileye 148 adet Büyük baş hayvanın dağıtımının yapıldığını ve bu hayvanların ödmesinin 2 yıl ertelemeli ve 2 yıldan sonra başlanarak 5 yılda ödeneceğini ve vatandaşlarımızınm çok kolaylıkla zorlanmadan ödeyebileceklerini ifade ederek Kasaba halkına hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.
gönderen admin - 29 - 07 - 2011
YUKARIÇİĞİL GÖLETİ

Belediye Başkanı Naci ÇİĞİL Yukarıçiğil Göleti hakkında açıklamalarda bulundu. bazı internet sitelerinde yalan yanlış Yukarıçiğil Göletinin yapımının asılsız olduğu haberlerinin yeraldığını söyleyerek, bu tür haberleri yayınlayan şahısların hiç bir şeyden haberleri olmadan yetkili yerlerden bilgi almadan asılsız haber yayınladıklarını ifade ederek, şöyle konuştu. Gölet Yapımı  İnşaat ihalesi ise 14.04.2011 tarihinde DSİ 4 Bölge Müdürlüğünde saat: 14.00 da yapılmış olup, ihaleyi alan inşaat firması gölet yerini teslim alarak bütün ekipleriyle gölet yapımı işine fiilen başlamıştır.ve çalışmalar hızla devam etmektedir. şayet Gölet yapım işinin başlamadığını idda eden varsa Gelip Yukarıçiğilden yerinden görmeleri daha sağlıklı olacaktır diyerek Yukarıçiğil Göletinin yukarıçiğil Halkına hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

gönderen admin - 14 - 07 - 2011
ILGIN YUKARIÇİĞİL BELEDİYESİ VAATLER/TALEPLER

ILGIN YUKARIÇİĞİL BELEDİYESİ VAATLER/TALEPLER
2009-2014 SEÇİM VAATLERİ/YAPILMASI PLANLANAN PROJELER

Devamı
gönderen admin - 13 - 04 - 2011


Un Fabrikası ve İşhanı Açılışı

Yukarıçiğil Belediye Başkanı Naci ÇİĞİL 2010 yılında planlanan Un Fabrikası ve Küçük Mahalle İş Hanının tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulduğunu ifade etti.

Teşekkür Ederiz.

Belediye çalışmalarına hiç durmadan devam eden belediye başkanımız Sayın Naci ÇİĞİL' e teşekkür ediyoruz.